Будинок М. В. Ширмана - Будинок Страхового товариства «Росія» Будинок М. В. Ширмана - Будинок Страхового товариства «Росія»

Будинок М. В. Ширмана - Будинок Страхового товариства «Росія»

Будинок М. В. Ширмана – Будинок Страхового товариства «Росія» розташований на перетині Ворошиловського проспекту і вулиці Суворова, в Ростові-на-Дону. Будинок у стилі модерн, побудований в 1911 році за проектом архітектора А. Х. Закиїв. Будинок віднесено до об’єктів культурної спадщини регіонального значення.

Чотирикутний п’ятиповерхова цегляна будівля зі скатним дахом має внутрішній двір складної конфігурації. Головний фасад оштукатурений і декорований вінками, вазонами і рослинним орнаментом.Будинок прикрашають балкони з аттиками та еркери. Пам’ятні дати з історії будинку відзначені меморіальними дошками на фасаді.

У різні роки будинок займали різні установи. У 1920-х роках – Ростовська Асоціація Пролетарських письменників і клуб рабкоров газети «Молот», а також піонерський загін «Спартак». У лютому та листопаді 1926 року в будинку М. В. Ширмана виступав Ст. В. Маяковського. У роки Великої Вітчизняної війни будинок забрали під НКВС. У 1960-ті роки перший поверх будинку займав Театр ляльок, решта – готель «Південна».