Автозаводська лінія

Автозаводська лінія – це друга за рахунком лінія Мінського метрополітену, що включає в себе 14 станцій. Вона була відкрита у складі 5-ти станцій 31 грудня 1990 року. Її довжина становить 18,1 кілометр. Від початкової до кінцевої станції електропоїзд їде 27 хвилин.

У березні 1990 року була відкрита 1-а черга 2-ої лінії, що складається з «Фрунзе», «Першотравневій», «Купалівський» станцій і «Немиги». 2-а черга 2-ї лінії відкрилася 3 липня 1995 року і включала в себе «Пушкінську» і «Молодіжну» станції. У 3-ю чергу 2-ї лінії, відкриту 7 листопада 1997 року увійшли «Партизанська» і «Автозаводська» станції. У 2001 році була добудована 4-а черга 2-ої лінії зі станцією «Могилевська». Новий великий ділянку зі станціями «Кунцевщина», «Кам’яна гора» і «Спортивна» було відкрито 7 листопада 2005 року.

Особливість Автозаводській лінії полягає в тому, що саме на ній розташована «Першотравнева» – єдина станція Мінського метрополітену, має дві платформи. До того ж, лінія включає дві з чотирьох станцій Мінського метро, вестибюль яких перебуває тільки з одного кінця платформи. Це станції «Спортивна» і «Пролетарська».