Березова алея

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!
Міські парки та сади
>
Березова алея, що зв’язує Палац Марлі з площею, де розташований каскад «Шахова гора» (або «Горя Драконів»), що входить в єдину ландшафтну композицію Нижнього парку Петергофа. Алея являє собою наскрізну перспективу у складі своєрідного «тризуба», що складається з трьох променевих алей: Морський, Березової та двокілометровою Марлинской. Березова алея бере початок від Палацу Марлі, точніше – від Марлинского ставка, і закінчується біля каскаду з драконами і сходами, що повторюють в забарвленні чорно-білі клітини шахової дошки.

По дорозі до кінцевого пункту, прогулюючись по алеї, можна побачити Левиний каскад; лаву-пам’ятник, споруджений у 1844-47 роках в пам’ять про Олександра Миколаївна, Великій княжні і улюбленої дочки імператора Миколи I; Римські фонтани. Вони отримали назву за двома встановленими в Римі, перед Собором Св. Петра, фонтанів, з яких і були скопійовані.

Виконані в дереві, Римські фонтани стали окрасою Нижнього парку в 1739 році. Правда, вони стояли трохи далі від свого нинішнього місця. Після проведення в 1763 році Березової алеї, Римські фонтани підновили і пересунули на лінію алеї.