Якоря і бронь корабля «Жовтнева революція» Якоря і бронь корабля «Жовтнева революція»
Якоря і бронь корабля «Жовтнева революція»
Якоря і бронь корабля «Жовтнева революція»

Пам’ятник лінкора «Жовтнева революція» споруджений в 1957 році. Спочатку був встановлений в Літньому саду, а потім перенесений на Якірну площа, де 22 червня 1986 року відбулося його урочисте відкриття. Пам’ятник зображує два якоря, під якими шматочок бронєвой стінки вежі головного калібру, які були зняті з переплавленого лінкора «Жовтнева революція».

Лінкор «Жовтнева революція» був закладений 3 червня 1909 року, спущений на воду 24 вересня 1911 року. Брав участь у Першій світовій війні. В Зимову війну вів вогонь по фінським позиціях. У Велику Вітчизняну війну обороняв Ленінград. У 1956 році був виведений з флоту і переплавлений.

На одному з якорів встановлена табличка з текстом: «Кормові якоря системи Холу вагою по 175 пудів (2800 кг) перебували на лінкорі «Жовтнева революція» з дня його вступу в дію до листопада 1956 року». На шматочку броні також встановлена табличка з текстом: «Частину задньої бронєвой стінки – 305 мм вежі головного калібру червонопрапорного лінійного корабля «Жовтнева революція» (колишній «Гангут») товщина головного броньового пояса становила – 225 мм, стінок бойових рубок – 254 мм, передніх і бічних стінок веж – 203 мм».