Ведмежий парк Берна Ведмежий парк Берна
Ведмежий парк Берна Ведмежий парк Берна

Ведмідь і Берн — взаємопов’язані поняття для жителів міста. Берн заснований у 1191 році герцогом Берхтольдом V. За однією з версій, герцог наказав назвати місто на честь першого тварини, вбитого на полюванні в цих місцях. Першою здобиччю герцога виявився ведмідь (з німецької — «bär»), в честь чого місто отримало назву «Bärn».

Сьогодні ведмеді в Берні перебувають скрізь: барельєфи на будинках, скульптури на фонтанах і годинах, листівках, плакатах, у вітринах іграшкових і сувенірних магазинів. Є також і живі ведмеді. Починаючи з XVI століття, їх тримали на міській площі Беренплац («ведмежа площа»), а в кінці XIX століття переселили у «Ведмежу яму», де вони жили до 2009 року.

25 жовтня 2009 року був відкритий в Берні був відкритий «Ведмежий парк». Тепер бернські ведмеді мешкають в сучасному і просторому вольєрі зі своїм водоймою і містком на берегах річки Ааре. Для бажаючих розглянути ведмедів ближче встановлено спеціальний бінокль.

Тепер стара «Ведмежа яма» є історичною пам’яткою, зараз тут влаштований туристичний центр. «Яма» відкрита для громадськості і може бути знята для проведення заходів.

У «Ведмежому парку» проживає чудова ведмежа сімейка: ведмідь Фін, ведмедиця Бьорк і їх донька Урсіна.