Садиба Молоді Садиба Молоді
Садиба Молоді Садиба Молоді

Садиба Молоді фігурує в історичних джерелах, починаючи з 1649 року. У 1699 році Петро Перший подарував її своєму соратнику, учаснику Великого посольства Федора Головіна, який згодом очолив дипломатичне відомство. В цей період в садибі Молоді розгортається масштабна кам’яне будівництво, з’являється кам’яний будинок, численні господарські споруди, церква. Був розбитий великий парк з регулярним плануванням, альтанками, павільйонами, гротами.

Наступний будівельний період відноситься до 1775-1778 років, коли проводиться ремонт всього архітектурного ансамблю садиби. Тоді ж будується родова усипальниця Головіних. Згодом ремонтні роботи також проводилися при наступних власників садиби. Перебудовується і церква — до основного об’єму типу «восьмерик на четверику» були прибудовані прибудови та дві симетрично розташовані дзвіниці в класичному стилі. У зовнішньому оздобленні церкви простежуються західні архітектурні тенденції.

До наших днів зберігся головний садибний будинок. Від колись розкішного двоповерхового будинку фактично збереглися лише зовнішні стіни, а також фронтони. Про колишню розкіш нагадує парк, в якому досі простежуються сліди колишньої планування.