Площа Матейки Площа Матейки
Площа Матейки Площа Матейки

Площа Матейки розташована в місті Краків у Польщі. Раніше тут розташовувалася ринкова площа міста Клєпаж. Площа Матейки – одне з найкрасивіших місць міста, тому її ще називають Королівською дорогою.Площа заснована в кінці XIX століття і названа на честь відомого польського художника Яна Матейка, що прославився своїми полотнами, на яких зображені сцени з польської історії.

Центр площі прикрашає гарний монумент – кінний пам’ятник Владислава Ягелло – переможцю в Грюнвальдській битві, в якій польсько-литовські війська здобули перемогу над Хрестоносцями. Перед пам’ятником знаходиться могила невідомого солдата, до якої щороку 1 вересня покладають квіти в пам’ять про загиблих польських воїнів на фронтах Другої Світової Війни.

Одразу за пам’ятником видніється костел Святого Флоріана, який побудований на місці більш старої церкви наприкінці XIV століття. Навпроти костелу будівля Європейського Університету. Корона над вікном зараховує будівлю до типу палац. Поруч з пам’ятником стоїть мініатюрна копія площі з усіма будинками.

Ще одна цікава пам’ятка площі, це будівля окружного управління залізниць, побудована в 1889 році, в якому відразу з’явилися ліфти, власний водопровід і газове освітлення.

Також на площі знаходиться і Національна Галерея Витончених мистецтв, яка з’явилася завдяки зусиллям знаменитого художника Яна Матейка.

Щорічно на площі, коли 3 травня в Польщі відзначається день конституції, проводиться парад.