Площа «Грецький театр» у парку Гуель Площа «Грецький театр» у парку Гуель
Площа «Грецький театр» у парку Гуель
Площа «Грецький театр» у парку Гуель

Центральна точка парку — величезних розмірів овальна площа. Одна її половина спирається на зал Ста колон”, інша стоїть на твердій землі.

Площа схожа на театри еллінів, а Гауді і Гуель були палкими шанувальниками грецької культури, тому на кресленнях Гауді іменує головну площу «Грецьким театром». Задня її частина обмежена напівкруглої стіною, виритій на схилі пагорба, і прикрашена кам’яними вазонами, що нагадують пальми. В цій стіні є двері: гроти, створені самою природою, Гауді перетворив у складські приміщення.

На площі планували проводити громадські збори, а також культурні та релігійні заходи. Всупереч задумом автора з приводу релігійного та театрального дійства натовпи людей на цій площі танцювали сардану, проводили благодійні фестивалі Червоного Хреста за участю військових оркестрів. А ось вистав було показано вкрай мало. Одного разу навіть почали будувати трибуни для подання «Царя Едіпа», але Трагічна тиждень перервала роботи. Вистава так і не був показаний. Зате в 1908 році тут пройшов парад автомобілів.

Відкриту частину площі обмежує 110-метрова, извивающаяся змією, лава. Це і балюстрада, і лава для відпочинку, і оглядовий майданчик. Звідси відкривається чудовий вид на Барселону. Правда, треба мати на увазі, що вранці зробити тут фотографії досить складно, так як сонце світить прямо в обличчя. Обробка лави була закінчена в 1913 році, а на наступний рік будівельні роботи були повністю припинені.