Площа 1000-річчя

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!
Архітектура, пам’ятники
>
Площа 1000-річчя Казані є головною площею столиці Татарстану. Вона розташована перед залізничними шляхами в кінці вулиці Ілліча.

Композиція території складається з покритих асфальтом транспортної траси і спеціально обладнаній зони для пішоходів. Пішохідна частина викладена плиткою, обладнана лавками, засаджена квітковими клумбами. Центральний сектор позначений фонтаном химерної форми, прикрашеним символічним персонажем Казані, а також оригінальною металевою конструкцією символу миру.

Символічним істотою, що втілює Казань, виступає Зилант – міфологічний герой татарських легенд і казок у вигляді дракона. За легендою, таємничий Зилант живе в озері, де охороняє незліченні скарби давньої цариці.

В панораму східній частині включений меморіальний комплекс з пам’ятника і каменю, присвячений героям-визволителям Великої Вітчизняної війни та працівників тилу. Тут же розташовані дошки пошани відзначилися співробітників залізниці. Північна частина знаменна двосекційним тепловозом-пам’ятником ТЕЗ з написом на честь 1000-річчя Казані.