Нижній парк Нижній парк

Нижній парк

Нижній Парк — одне з найулюбленіших місць відпочинку жителів Липецька. Це найбільший міський парк, який користується величезною популярністю. Своїм створенням парк зобов’язаний государю Петру Першому, який під час зупинки в Липецьку в розпал Азовських походів виявив цілющі джерела.

Одного разу, прогулюючись вздовж річки Липовки разом з адміралом І. А. Сенявиным, біля підніжжя пагорба Петро Олексійович побачив прозорий джерело, що б’є з-під землі. Оскільки прожив багато років за кордоном государ мав прекрасне уявлення про корисні властивості мінеральних вод і про європейських курортах, він припустив, що виявлена джерельна вода може мати лікувальні властивості. За розпорядженням Петра Першого на місці джерела був побудований колодязь з дубовим зрубом.

Довгий час російські курорти користувалися меншою популярністю у порівнянні з європейськими, однак після Французької революції і війни з Наполеоном можливості виїзду за кордон стали обмежені. Саме в цей момент почався стрімкий розвиток Липецького курорту. Починаючи з XIX століття це улюблене місце відпочинку і прогулянок. У наші дні у парку працює два десятки атракціонів, росте понад 50 видів дерев і чагарників, в тому числі, вікові дуби та липи.