Музей сатири і гумору у Габрово Музей сатири і гумору у Габрово
Музей сатири і гумору у Габрово Музей сатири і гумору у Габрово

Гарбово столиця гумору в Болгарії, на зразок нашої Одеси. Щороку тут проходять фестивалі гумору і різні гумористичні конкурси. Особливою пам’яткою Гарбово є Музей сатири і гумору. Було відкрито 1 квітня 1972 року. Це єдиний у своєму роді музей з цікавими експонатами. На його території знаходиться 10 виставкових залів. Поруч з музеєм стоять металеві скульптури героїв Сервантоса.

На вході в музей вас зустрічає скульптура бесхвостого кота. Гарбовцы жартують, що кіт без хвоста проникає в приміщення швидше хвостатого, тим самим зберігає тепло. Кот взагалі є чимось на зразок символу гумору Гарбово. І навіть емблема музею — це глобус з котячими очима і вухами.

У музеї діє постійна виставка «Коріння гарбовського гумору». Це гарбовские анекдоти, проілюстровані відомими болгарськими карикатуристами. У центрі музею картина, що на неї величезне куряче яйце з краном-дозатором. Економічні гарбовцы економлять на всьому і кладуть у повсякденну їжу лише частина яйця і тільки у святкові страви ціле яйце. Діти тут можуть пограти в затишному і спеціально обладнаному залі «Планета Гарбово». У музеї є цікавий «Банк анекдотів» будь-який бажаючий може залишити тут свій анекдот або жарт.

В музеї можна придбати безліч веселих та пам’ятних сувенірів, книги з анекдотами. Це дуже позитивний музей.