Музей Грецької Патріархії

Музей Грецької Патріархії розташований у Християнському кварталі Старого міста неподалік від Храму Гробу Господнього. Музей являє собою спеціальний відділ, який знаходиться в примикає до будівлі грецької Патріархії будову. В експозиції представлені предмети, виявлені в ході розкопок Єрусалиму — ікони, розшита одяг і предмети культу і багато іншого.

Найбільш цікавими експонатами є два саркофага з білого каменю, знайдені в кінці XIX століття поряд з сучасним готелем «Цар Давид». Деякі історики вважають, що вони належали членам сім’ї Ірода Великого. Вражає декоративне оздоблення саркофагів — витончені квіткові орнаменти, які вважаються одними з кращих зразків похоронної культури епохи правління Ірода.

Багато знахідки пов’язані з періодом хрестоносців, в числі яких — різьблена капітель XII століття з Назарету і численні артефакти, виявлені в Храмі Гробу Господнього гробу Єрусалимського царя Болдуіна I, який правив у 1100-1118 роках. Серед музейних скарбів — виготовлена з гірського кришталю мітра, що датується XII століттям. Вона прикрашена мідними смугами та інкрустована дорогоцінним камінням, а деякі вставки могли бути фрагментами Святого Хреста. В колекції музею безліч історичних документів, один з яких підписаний халіфом Омаром в 638 році і свідчить про те, що халіф шанує Грецької церкви в Єрусалимі право догляду за священними місцями. І це далеко не повний список реліквій!