Меморіал ветеранів Вєтнаму Меморіал ветеранів Вєтнаму
Меморіал ветеранів Вєтнаму Меморіал ветеранів Вєтнаму

Меморіал ветеранів В’єтнаму є національним пам’ятником США і присвячений американським солдатам, зниклим безвісти або загинув на полі битви у В’єтнамі. Меморіал розташований у Вашингтоні і складається з 3 частин – Меморіалу жінок, Стіни Меморіалу ветеранів та скульптури «Три солдати».

Будівництво пам’ятника почалося 26 березня 1982 року, а урочисте відкриття монумента відбулося через 8 місяців – 13 листопада того ж року. Створення національного споруди було завершено 11 листопада 1984 року – до Дня ветеранів.

Стіна Меморіалу ветеранів (іноді її називають скорочено “Стіною”) – самий відомий елемент всієї композиції пам’ятника, і зазвичай з нею асоціюється Vietnam Veterans Memorial. Стіна являє собою західну і східну частини, виконані з чорного граніту і з’єднані під кутом в 125 градусів. Загальна довжина Стіни дорівнює 75 метрів, а її висота зростає від кінців двох стін до місця їх сполуки і в найвищій точці дорівнює трьом метрам. На Vietnam Veterans Wall перераховані імена військовослужбовців Америки, не вижили або зниклих в Південно-Східній Азії в 1957-1975 роки. Всі імена викарбувані на Стіні в алфавітному порядку.

11 листопада 1993 року за проектом Гленна Гудакр був побудований Меморіал жінок В’єтнаму, який присвячувався всім жінкам, що служили в той період часу в ролі медсестер.