Кримський драматичний театр імені Горького

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!
Театри, концерт. зали
>
Кримський академічний російський драматичний театр ім. М. Гіркого є найстарішим театром не тільки в Сімферополі, але і у всьому Криму. Створений ще на початку XIX століття, він продовжує залишатися основним центром культурного життя півострова.

Будівля театру була побудована в 1911 році в стилі неокласицизму. Автором проекту став архітектор А. Н. Бекетов. На фасаді театрального будинку, в центральній його частині, встановлені мармурові бюсти М.В.Гоголя, А. С. Пушкіна та П. І. Чайковського – тих, кого справді можна вважати основоположниками російського театру. Фігури Аполлона і Мельпомени відсилають нас до древньої Греції, де зародилося театральне мистецтво. Фронтон будівлі прикрашений міфологічними істотами – левами-грифонами, які так часто використовувалися в оформленні кримських будинків та садиб. Біля входу в театр встановлено табличку в пам’ять про артистів театру, що входили в підпільну групу під час німецької окупації. Всі вони були розстріляні гестапівцями за три дні до повного звільнення Сімферополя.

Сьогодні театр являє собою комплекс будівель, повністю займає цілий міський квартал. Такого роду театральний комплекс є унікальним і не має аналогів на території країн СНД. Основу комплексу становлять 7 сценічних майданчиків, де, крім драматичної трупи, працюють театр сучасного балету, театр юного глядача, камерна музична трупа. Театр щорічно радує своїх шанувальників новими виставами і вже улюбленими постановками. Повна місткість комплексу складає майже 2000 глядачів.