Кінотеатр Москва Кінотеатр Москва
Кінотеатр Москва
Кінотеатр Москва

Кінотеатр «Москва» в Єревані був побудований за проектом талановитих архітекторів Р. Кочара і Т. Ерканяна на місці руїн церкви Святих Павла і Петра. Урочисте відкриття відбулося 12 грудня 1936 року і в цей день був показаний перший вірменський озвучений фільм «Пепо».

Фасад кінотеатру прикрашений оригінальними барельєфами на теми популярних тоді радянських фільмів — «Давид Бек», «Чапаєв», «Пепо» і «Саят-Нова». Будівля кілька разів перебудовувалася.

У кінотеатрі знаходиться чотири зали — найбільший «Червоний зал» на 491 місце, малий «Синій зал» на 352 місця, VIP-на 35 місць та відкритий літній зал, який на даний момент не працює.

У 1978 році в кінотеатрі був проведений 11-й Всесоюзний кінофестиваль. А з 2004-го року тут проводиться міжнародний, відомий у всьому світі, кінофестиваль «Золотий абрикос».

Біля центрального входу в кінотеатр «Москва» знаходиться «Алея зірок», де відображені імена чотирьох знаменитих особистостей, які увійшли в кинокаталог світу — Рубена Мамуляна, Амо Бекназарова, Анрі Вернея і Сергія Параджанова.