Фортечні стіни Фортечні стіни
Фортечні стіни
Фортечні стіни

Перш ніж розповісти детальніше про кріпосних стінах, варто приділити трішки уваги історії, тоді буде зрозуміло, для чого вони з’явилися у Валетті. Кілька сот років тому місто не носив свого нинішнього назви. Він являв собою звичайну постоялую гавань, яку облюбували лицарі іоанніти. Поступово вони почали обживати острів Мальта, будуючи церкви та інші стратегічні будівлі. Особливу увагу було приділено обороні міста.

На початку XVI століття була затіяна грандіозне будівництво кріпосних стін, які оберігали жителів від ворогів і шторму Середземного моря. Близько п’яти років пішло у лицарів на зведення цих стін. У результаті виходила могутня фортеця, яка в кінці XVI століття врятувала лицарів від навали турків.

На сьогоднішній день фортечні стіни, що збереглися частково. Після землетрусу одна третина стін була зруйнована. Їх звичайно ж відновили, але їм вже не вистачає тієї колишньої старовини. Висота стін трохи більше 50 метрів, а ширина настільки велика, що в сучасний період на них зробили дорогу в дві смуги. Також, там влаштували кілька оглядових майданчиків, з яких відкривається чудовий вид на околиці Валети і Велику бухту Середземного моря.