Бубаститские ворота Бубаститские ворота

Бубаститские ворота

Бубаститские ворота розташовані зліва від храму Рамзеса III. Це дуже цікаве
місце, історія якого сягає на три тисячоліття тому. Приблизно за тисячу років до нашої ери правителем Єгипту був фараон Шешонк I, а в Ізраїлі правив цар Соломон. Єгипетська принцеса, дочка фараона Шешонка I стала дружиною іноземного правителя – ізраїльського царя Соломона, після смерті якого Шешонк вирушив у похід на Палестину і завоював її, а на воротах були висічені назви захоплених палестинських міст.

Військові успіхи фараона Шешонка були пов’язаний з тим, що влада в Ізраїлі перейшла до слабкого царя Рехав’ама, який не зумів зберегти цілісність своєї держави. Шешонк захопив багато міст і безліч полонених, а Бубаститские ворота стали своєрідним “каталогом” зі списком захопленого. Написи не надто добре збереглися, однак являють величезний інтерес для істориків і археологів, які досліджують древні міста Палестини.

Крім того, Бубаститские ворота дуже важливі ще по одній причині – на них є згадка про царя Ровоаме, який до цього фігурує тільки в Біблії. На відміну від Соломона, ім’я якого зустрічається у багатьох джерелах, про це царя фактично нічого не відомо, і наявність згадки про нього на воротах підтверджує достовірність біблійної історії про царя Ровоаме.