19 округ

19 округ Парижа входить до складу двадцяти адміністративних районів столиці Франції. Він знаходиться на правому березі красивої річки Сени. Округ представлений старовинними будівлями, що знаходяться у занедбаному, аварійному стані перекликающимися з багатоквартирними будинками (побудованими в 1969-1970 роках). Вулиці заполонила «жива торгівля», в якій працюють іммігранти, які приїжджали сюди протягом століття. На початку 1900 року більша частина населення (80%) була представлена робочим класом. Така ситуація збереглася і до сьогодні.

19 округ прикрашений двома громадськими парками. Один з них Парк Бют-Шомон, що знаходиться на пагорбі, відрізняється ставками, долинами і скелями. Тут немає прямих чітких насаджень, але тут ідеальне місце для футболу. Парк Ла Віллет розташований на околиці міста, охоплює зони відпочинку, дитячі майданчики.

Крім парків, в цьому районі знаходяться Музей «Містечко науки та індустрії», виставкові центри, консерваторія де Парі. Найвідоміша музична школа, на території Європи — Cité de la Musiqu і кінотеатр Imax є частиною культурного надбання цього району.