Жировицкий чоловічий монастир Жировицкий чоловічий монастир
Жировицкий чоловічий монастир
Жировицкий чоловічий монастир

Жировицкий Успенський чоловічий монастир в Гродно розташований в околицях села Жировицы Слонімського району. Він був заснований у другій половині 16 століття на місці явлення чудотворної ікони Пресвятої Богородиці. Вона була знайдена в дрімучому лісі на території мисливських угідь пана Олександра Солтана недалеко від маєтку Жировичского. Місцеві пастухи віднесли її своєму панові, але той не звернув на неї уваги і сховав у скриньку. На наступний день вона таємничим чином зникла і знову з’явилася в лісі на тому ж місці. Тоді солтан зрозумів, що його будинок не місце для ікони і дав обітницю побудувати на цьому місці церкву.

Дерев’яна церква згоріла незабаром разом з невеликим приходом Під час пожежі ікона була втрачена і пошуки нічого не дали. Незабаром випускники недільної школи, граючи в лісі після занять, побачили в небесному сяйві образ Божої Матері, що сидить на камені. А в її руках була та сама ікона. Після другого явища Жировичской чудотворної ікони Божої Матері тут був заснований монастир.

Сама ікона має форму еліпса і розміром трохи більше мідного п’ятака. На яшмовому камені виразно видно лик Богоматері з Немовлям на Її правій руці. Іконка поміщена на більший образ Пресвятої Трійці і деяких святих.

На території монастиря знаходяться кілька храмів. Головним є Свято-Успенський собор. Два його вівтаря присвячені святу Покрови Божої Матері та різдва Іоанна Предтечі. Тут же знаходиться невелика зимова церква, освячена на честь святителя Миколая чудотворця Мир Лікійських. Так само на території монастиря є церква на честь Різдва Пресвятої Богородиці, яку називають Явленской, церква Воздвиження Чесного хреста Господнього і церква на честь великомученика Георгія Побідоносця, розташована на території кладовища.