Земська школа Земська школа
Земська школа Земська школа

У Росії, в 43 кілометрах від міста Рязані розташоване село Костянтинове. Сьогодні тут знаходиться Державний музей – заповідник С. А. Єсеніна. Він є одним з найбільших музейних комплексів країни. Одна з експозицій цього комплексу – початкова земська школа.
Вона є першим навчальним закладом для С. А. Єсеніна, чим і заслужив собі місце в історії.

Відкриття музею відбулося в 1995 році, після капітальної реконструкції. Непривабливе на вигляд, дерев’яна одноповерхова будівля присвячено не тільки шкільним рокам Сергія Олександровича, але й загальній системі освіти тієї пори. Музей висвітлює внесок земських шкіл у розвиток селянських дітей і їх виховання.

З метою ознайомлення з предметами та способом викладання в земських школах в музеї проводяться тематичні дні, де школярі нашого часу приміряють на себе роль однокласників Єсеніна. У класах виставлена методична література, посібники для учнів та книги, видані спеціально для дітей з народу. Особливо цікаві документи, наприклад, свідоцтво про закінчення земської школи С. А. Єсеніним, з якого випливає, що вчився він на круглі п’ятірки. Також тут представлені списки учнів, фотографії його вчителів і священика, який викладав Божий Закон.