Замок Мейдерслот

Один з найкраще збережених і відреставрованих середньовічних замків в Нідерландах. Перша згадка про нього датується 1280 роком. Тоді замок був невеликий і був місцем збору податків з торгових човнів, які йшли до важливого торгового центру Утрехта.

У XVII столітті в замку оселився відомий голландський історик, письменник і поет Пітер Корнеліус Хофт. Він організовував у Мейдерслоте всілякі свята для вищого суспільства і творчої еліти: театралізовані вистави, бали, обіди.

В кінці XVIII століття замок використовували як в’язницю, а ще пізніше – як казарму. Про збереження замку ніхто не турбувався і в результаті він прийшов у найскрутніше. Його навіть збиралися виставити на торги з правом подальшого руйнування, і лише особисте втручання короля не дозволила зруйнувати цей цінний архітектурний пам’ятник.

Сьогодні в замку розташовується філія Державного музею. Всередині замку відтворені інтер’єри середньовіччя: картини, гобелени, меблі, начиння, зброя. В ньому можна приміряти середньовічні одягу і навіть відбити напад противника на стіни замку.

Тут також знаходиться розплідник з соколами, орлами і совами. Часто у внутрішньому дворі замку влаштовується безкоштовне шоу для відвідувачів з їх участю.