Японський сад

На території Республіканського торгово-виставкового центру «Узэкспоцентр» за спільної ініціативи Посольства Японії в Узбекистані та Міністерства зовнішніх економічних зв’язків Республіки Узбекистан, у Ташкенті був створений Японський сад. Його відкриття відбулося 25 серпня 2001 року. З боку Японії в будівництві парку брали участь компанії «Міцуї і Ко» і «Шимідзу».

Щоб зрозуміти красу японського саду, потрібно на час зануритися в глибину світосприйняття японців, відчути дух і самобутність японської культури. Необхідно зрозуміти філософію, систему цінностей, і спосіб мислення іншого народу. Тут розташований Секитеи – сад каменів, який своєю абстракцією відображає красу природи.

Японський парк ділиться на два саду дерев’яною стіною Тсуиджибеи: Чисенкаию (квітучі галявини, з струмком і ставками) та Каресансуи (у якому розташовані тільки камені і дерева). Основними елементами будь-якого японського саду є камені і старе озеро. Навесні, на берегах ставка, за задумом пейзажистів повинна цвісти сакура, священне дерево в Японії.

Оформлення саду досить скромне, зроблено це для того, щоб люди, що знаходяться тут, відчували спокій і умиротворення. Сад прикрашений паперовими ліхтарями, вогники яких створюють особливу атмосферу рівноваги.