Як вибрати відпочинок

9-17-2021

А особливо важко буває тим туристам, які вже відзначилися в найпопулярніших туристичних напрямках. І тепер у них дилема: те що можу дозволити собі — не хочу, що хочу — не потягну по бюджету. Або не встигну зробити візу. Також хочемо порекомендувати почитати найкращі  новини туризму на сайті , тут тільки найкращі та приємні новини .

У цій статті ми з вами розберемося, на що в першу чергу звертати увагу при виборі країни для відпочинку, і як можна з’їздити в екзотичні країни, не залазячи в кредити.

Знаючи ці моменти, ви завжди зможете організувати собі і близьким комфортний, цікавий і недорогий відпочинок. І до наступної відпустки ви вже будете у всеозброєнні.

Критерії вибору країни: карти, гроші, два колеса

Вартість поїздки

Як не крути, якщо ви не нащадок якогось «форбса», то вибирати вам доведеться в першу чергу виходячи з бюджету. Вашого бюджету, який ви можете витратити на поїздку. Зазвичай більшість з нас чітко знає, скільки ми можемо дозволити собі витратити в даний момент часу.

І будь-який грамотний менеджер турагентства запитає вас в першу чергу – в межах якої суми вам підбирати тур.

Візовий режим

Є така формальність при поїздці в деякі країни-отримання візи.

Є такі країни, куди оформляти візу досить довго, затратно і дорого: збір документів, відбитків пальців, проходження співбесіди в консульстві. Наприклад це візи в сша, японію, австралію, англію та ін.

І, навпаки, бувають такі країни, куди віза просто не потрібна або її можна оформити онлайн: в’єтнам, чорногорія, бразилія, індія, куба, домінікана, марокко, грузія.

Таким чином, якщо у вас є час (і бажання) на оформлення візи, то дерзайте: готуйте документи за списком, заповнюйте анкети і т.п. А якщо вам дико хочеться зірватися на відпочинок прямо завтра-післязавтра, то вибирайте безвізові напрямки.

Сезонність

Як не крути, в туризмі є поняття сезонності. Якщо ви не хочете провести свою відпустку під тропічною зливою де-небудь в таїланді або на гоа, то варто уважно вивчити це питання.

Правда, у “не сезону” теж є свої плюси, але про це трохи пізніше.

Хобі та захоплення

Не секрет, що багато людей вибираються на відпочинок туди, де вони зможуть зайнятися улюбленою справою, долучитися до чогось їх цікавить.

Наприклад, саме на цьому побудований весь подієвий туризм. Фестивалі, автоперегони, регати, олімпіади — всі ці заходи збирають натовпи туристів в тій чи іншій країні.

Гірськолижні курорти, станції для любителів серфінгу, кемпінги для автотуристів, наметові табори для учасників трекінгів і сходжень — все це приклади організації туризму «за інтересами». І звичайно ж, такі захоплені туристи будуть орієнтуватися на ті країни, де є відповідні умови та інфраструктура.

Більш того, останнім часом цей вид туризму стає все більш різноманітним: йога-тури на гоа, тури “мама і малюк”, фото-тури по красивих природних місцях, гастро-тури, велотури по національних парках, авто-тури на люксових позашляховиках по декількох країнах…

Загалом, всього і не перерахуєш. І як мені здається, майбутнє в туризмі – саме за такими ось спеціалізованими, авторськими турами.

Звичайно, коштує це зазвичай трохи дорожче, ніж стандартний пляжний пакет. І якщо в разі “захопленого” туризму економія грошей зазвичай не в пріоритеті, то в інших случах можна і потрібно спробувати заощадити.

І зараз ми розглянемо кілька способів, як це можна зробити.

Як поїхати в вподобану країну і не розоритися

Їхати в несезон

На багатьох курортах туризм залежить від сезонності. Як не крути, а в пляжні напрямки зазвичай їдуть заради теплого моря і жаркого сонця. А кататися на лижах можна лише по снігу.

Але якщо відійти від стереотипів, нав’язаних рекламними брошурами, можна по-перше, дуже здорово і небанально провести відпустку, а по-друге — банально заощадити.

Хто не вірить-подивіться ціни на такі країни, як таїланд, в липні. Або погугліть, чому готелі в туреччині взимку. І ви побачите суттєву різницю з високим сезоном.

А в чому прикол-їхати в країну в несезон? ну, особисто я в будь-якій подорожі завжди намагаюся побачити крім готельної території щось ще. І холодне море ніяк не завадить мені, наприклад, насолоджуватися пам’ятками криму в листопаді або куштувати морепродукти на узбережжі португалії в травні.

А відсутність снігу в червоній галявині влітку ніяк не робить її менш цікавою.

Думаю, натяк зрозумілий.

Купувати за раннім бронюванням

Гірськолижні курорти починаються продаватися вже в червні. А тури на пляжі туреччини – в лютому. Який сенс, запитаєте ви?

Тут все стоїть на бажанні готельєрів і туроператорів якомога заздалегідь почати завантажувати свій номерний фонд і чартери. Тому і робляться всі ці акції раннього бронювання. І по ним знижки на популярні готелі можуть бути до 30-40 %.так що, пам’ятайте приказку: готуй сани влітку, а віз взимку? ось і подумайте про свою відпустку заздалегідь.

Детальніше про те, чому варто знати про акції раннього бронювання, тут: 5 причин купити тур по акції раннього бронювання

Але багато туристів не можуть спрогнозувати свою відпустку сильно заздалегідь, і тому вони сподіваються на інший “козир” – гарячі тури.

Купувати палаючий тур

Кожен турист чув про гарячі тури, які можуть коштувати рази в два дешевше, ніж середні ціни на тому ж напрямку. І здавалося б ну, ось воно, рішення всіх проблем для туристів! але все не так однозначно.

Гарячі тури з’являються не завжди. А тільки тоді, коли у туроператора «горять» місця на рейсі або номери в готелі. Тобто туроператор продав мало, розуміє, що за колишньою ціною вже не продасть і вирішує знизити ціни.

Але чекати палаючого туру-це як лотерея. Чи буде такий варіант на потрібні вам дати-ніхто точно не скаже. Хоча ні, одне можу сказати точно: гарячих турів точно не буде на новий рік, на травневі ймовірність також мала. І на інші дати, коли вся країна відпочиває, чекати палаючого теж немає сенсу.

Другий недолік-в розпал сезону всі хороші готелі будуть вже заброньовані, і вам доведеться вибирати з непопулярних варіантів.

Ще деякі плутають гарячі тури і відмовні. Про це у мене написано ось тут: відпочити добре і дешево або як зловити гарячі тури?

Висновки

Ось ви і отримали алгоритм для прийняття рішення про поїздку куди-небудь. Думаю, багато моментиподорожі, про які ви раніше не замислювалися, стали тепер ясніше. І ви зробите правильний вибір.

Звичайно, всі ситуації різні-одного рішення немає. Але, як відомо, навички приходять з досвідом. А тому-подорожуйте частіше. І пам’ятайте: хороший відпочинок – у ваших руках.

Навчіться не йти на поводу у друзів, знайомих, вибирайте те, що подобається саме вам. Шукайте, порівнюйте… І тоді хороші варіанти обов’язково знайдуться.