Вознесенський проспект Вознесенський проспект

Вознесенський проспект

Вознесенський проспект знаходиться в місті Санкт-Петербург, на лівому березі Неви, він бере свій початок від Адміралтейського проспекту і, проходячи через річку Мийку, Ісаакіївську площу і канал Грибоєдова, завершується біля річки Фонтанка, за якою вже лежить проспект Ізмайловський.

Протяжність Вознесенського проспекту становить близько 1700 метрів, і разом з Невським проспектом і вулицею Горохової, за планом П. М. Єропкіна, вони повинні були утворити три променя, які стали б основою для забудови лівобережжя Санкт-Петербурга, після того, що сталося в 1736 році пожежі.

Проспект був прокладений у 1738 році, отримавши назву Вознесенська Проспективну вулиця, честь, не збереглася до наших днів, церкви Вознесіння Господнього, у якої було прокладено початок вулиці. З 1775 року вулиця стала носити сучасну назву, однак, у радянський період її перейменовували на проспект Майорова, прізвища Героя Громадянської війни. В даний час поблизу Вознесенського проспекту розташовані станції метро «Спаська», «Садова» і «Сінна площа».