Вокзал Харків-Балашовський

Харків-Балашовський — це пасажирська залізнична станція, відноситься до Південної залізниці. Вона була побудована в 1895 році. З неї брала початок Харківсько-Балашовская залізниця, завдяки чому станція і отримала свою нинішню назву. На початку XX століття звідси відправлялися пасажирські поїзди в Казань і Луганськ. В даний час пасажирський рух діє в західному напрямку: Золочів, Люботин, Гульцы і Мерчик.

Особливої уваги заслуговує прекрасна будівля вокзалу з ліпними прикрасами колон і стель, а також чудовою ротондою на даху. Воно було побудовано в 1953 році, і в даний час його територія значно розширена. Введення додаткових площ передбачено за рахунок реконструкції бічних павільйонів.

У 2010 році було реконструйовано фасад вокзалу, а також будівлі поста електричної централізації стрілок. Піддався реконструкції також перон і острівні пасажирські платформи, на них була покладена тротуарна плитка, встановлені навіси і лавки. «Родзинкою» Балашовського вокзалу стало інтернет-кафе, що розташоване на другому поверсі.