Вірменський храмовий комплекс Вірменський храмовий комплекс
Вірменський храмовий комплекс Вірменський храмовий комплекс

Вірменський храмовий комплекс, розташований на вулиці Трифоновській в Москві, являє собою комплекс храмів, де знаходиться резиденція Глави Російської і Ново-Нахічеванської єпархії Вірменської апостольської церкви.

Будівництво храмового комплексу тривало з 1996 по 2011 роки. В даний час цей комплекс є одним з найбільших духовних центрів вірмен, що проживають на території Росії. Кафедральний собор Преображення Господнього, що входить до складу комплексу, є найбільшим собором за межами Вірменії.

Храм був побудований у відповідності з усіма канонами вірменської храмової архітектури. Об’ємно-просторове рішення інтер’єру храму являє собою площу округлої форми, обрамленої сім’ю апсидами. Тут розташований ярус-балкон для півчих, обширна галерея і кілька службових приміщень. Висота собору без хреста становить 50 метрів, а його загальна площа площа дорівнює 25 000 квадратних метрів. Зараз під храмом йде будівництво підземної автостоянки, розрахованої на 160 місць. Сам же храм здатний вмістити майже тисячу парафіян.