Варваринська церква Варваринська церква
Варваринська церква
Варваринська церква

Найвідоміша церква в місті Псков — це храм великомучениці Варвари. Це єдина дерев’яна зрубна церкву, яка розташована у Петровському посаді, поблизу від Петровських воріт, її вік налічує більше трьохсот років. Побудована вона в 1618 році старіцей Агафією і сестрами, далі тут був заснований монастир, який у 1651 році горів, але в письмових джерелах інформації про пожежі та прикрощі, пов’язаних з храмом, немає.

Він нагадує найдавніші сільські храми того часу: споруджений з стройових колод, обшита тесом. Також виконана з дерева і дзвіниця храму, яка складалася з чотирьох невеликих дзвонів. У зв’язку з тим, що церква дуже древня, зовнішні стіни храму в 1882 році довелося зміцнити дерев’яними стійками, наскрізь пронизаними болтами з заліза. Із-за частих ремонтів і реконструкцій колишній вигляд церкви був порушений, була загублена дзвіниця, ганок, але, тим не менш, унікальність дерев’яного зрубного храму явно проглядається і в наш час.

В наші дні Варваринська церква ретельно охороняється державою, так як є історичним пам’ятником республіканського значення. Храм є чинним: кожну п’ятницю тут проводиться молебень Святій Варварі.