Успенський собор Тульського кремля Успенський собор Тульського кремля
Успенський собор Тульського кремля Успенський собор Тульського кремля

Успенський собор Тульського кремля одна з найбільш мальовничих місць Тули. Споруда дуже красива і таїть в собі багату історію. Приїжджають сюди туристи обов’язково відвідують обитель.

Успенський собор в Тулі був збудований в період 60-х років XVIII століття. Трохи пізніше, в 1781 році, поруч з собором спорудили дзвіницю, яка складається з чотирьох поверхів – ярусів. Верхівка дзвіниці була увінчана шпилем, покритим яскравою позолотою, а сама каплиця – прикрашена циферблатом годинника. На жаль, майстерне творіння не зберегло свою красу до наших днів. У 1936 році тут сталося велике лихо – пожежа, і дзвіниця була знищена.

Успенський собор Тульського кремля продовжує радувати наших сучасників своєю пишністю. Оздобленню храму притаманний архітектурний стиль російське бароко. Завдяки химерності зовнішнього фасаду і внутрішніх вбрання, парафіяни собору і туристи немов переносяться в атмосферу розкоші і витонченості. Великий освітлений зал собору прикрашений високими колонами, наче придерживающими склепіння храму.

Храм популярний серед любителів мистецтва з-за прекрасних розмальованих стін. Фрески, що збереглися з середини XVIII століття воістину унікальні. Одна з головних реліквій собору – позолочений різьблений іконостас, що відокремлює зал храму від його вівтаря.