Тунель Тамплієрів

Акко — єдине місто епохи хрестоносців, так добре зберігся до наших днів. Після захоплення Єрусалиму Салах ад-Діном в 1187 році тамплієри покинули Храмову гору, де раніше розташовувалися, і вибрали Акко своїм новим притулком і приступили до будівництва власного кварталу в південно-західній частині міста.

Фортеця на заході з морським портом на сході з’єднував тунель, що простягнувся під Пізанським кварталом. Загальна довжина тунелю становить 350 метрів, його нижня частина видовбана в суцільний скельній породі, а верхня, увінчана напівкруглим склепінням, викладена з обтесаних каменів.

Для підтримання фіксованого рівня ґрунтових вод у тунелі встановлені спеціальні насосні системи. Вздовж тунелю, над водою, прокладений дерев’яний настил. Вода, до речі, тут прісна, а не солона, як можна було очікувати. З-під дощатого настилу, де у воді встановлені лампи, пробивається тьмяне світло. Цей особливий світло, шум води в тиші і гучне відлуння кроків занурюють знаходиться тут людини в містичну атмосферу того часу, коли тунель був важливим стратегічним об’єктом.. В середині тунель роздвоюється, але відгалуження, так само, як і верхній поверх, видимий в проломі зводу, поки закриті. Можливо, цей тунель не один, і під містом існує ціла система підземних ходів. У майбутньому планується продовжити розкопки, розчищення та підготовку тунелю для огляду на всій його протяжності.