Церква Воздвиження Святого Хреста Церква Воздвиження Святого Хреста

Церква Воздвиження Святого Хреста

Католицький костел у білоруському місті Ліда знаходиться під управлінням Гродненської єпархії. Він побудований в 1747-1770 рр. у стилі віленське бароко, і сьогодні є пам’яткою архітектури, що входить в Державний список історико-культурних цінностей Республіки Білорусь. Храм побудований на місці зруйнованого під час російсько-польської війни костелу Святого Хреста.

За час свого існування храм зазнав деякі зміни. Зокрема, під час пожежі 1821 року були втрачені спочатку побудовані дві вежі, а вже в XX столітті була знесена огорожу, що оточувала собор, після чого костел придбав сучасний вигляд. Сьогодні це найстаріша будівля в місті.

Внутрішнє оздоблення костелу виконано в світлих золотисто-жовто-рожевих тонах. Стеля і стіни прикрашають фрески на тему торжества християнства, а стіни прикрашені ліпниною і скульптурами в стилі рококо. Вівтарна частина прямокутна, а над вівтарем височіє розп’яття, ліворуч і праворуч від якого стоять скульптури апостолів. У лівій частині капели собору зображено образ Богоматері Розарію, покровительки римських перемог над турками, шанованої місцевими парафіянами.