Церква Святого Казиміра Церква Святого Казиміра

Церква Святого Казиміра

Костел Святого Казимира у Варшаві був побудований у 1688 році на кошти короля Яна III Себеского і його дружини, на честь перемоги у битві під Віднем. Роботи велися за проектом провідного польсько-голландського архітектора Тильмана Гамерски. Костел побудований в стилі палладионизма – ранньої форми класицизму, де в основі лежить суворе дотримання симетрії.

Під час Другої світової війни церква використовувалася в якості лікарні. Черниці розміщували постраждалих мирних жителів в підвалах. У серпні 1944 року вони вперше вирішили відступити від своїх правил допомогою тільки мирним жителям і розмістили поранених повстанців. З-за цього костел зазнав важкого бомбардування, в результаті якої було вбито 35 черниць і 1000 цивільних осіб, що ховалися в підвалі, а костел був повністю знищений. Реконструкція почалася в 1948 році і тривала 4 роки.

Спочатку церква була прикрашена фресками, тепер білі стіни і стелі підкреслюють класичний, ніж бароко, стиль. Всередині розташована могила принцеси Марії Кароліни де Бульйон, великої дочки Яна ІІІ Собєскі і останньої представниці цього славетного роду. За стінами розташований прекрасний сад, який відноситься до XVII століття.