Церква Смоленської ікони Божої Матері Церква Смоленської ікони Божої Матері
Церква Смоленської ікони Божої Матері Церква Смоленської ікони Божої Матері

Церква Смоленської ікони Божої Матері знаходиться в місті Сергієв Посад, неподалік від дзвіниці Троїце-Сергієвої Лаври і замикає собою північно-західний кут соборній площі. Цей храм з багатою історією відноситься до числа найважливіших пам’яток міста.

Церква Смоленської ікони Божої Матері була збудована у 1746 році під керівництвом архітектора Д. В. Ухтомського. Урочисте освячення храму, яке відбулося 6 червня 1753 року, вшанувала своєю присутністю сама імператриця Єлизавета.Раніше на цьому місці знаходилося кам’яна будівля, в якому містилися служние, а також трапезна та поварні. Зовнішню стіну цієї споруди прикрашала Смоленська ікона Божої Матері. Одного разу ця ікона приснилася одному монастирському псаломщику, який страждав хворобою суглобів. Побачивши ікону в сні, хворий негайно зцілився, і диво це було вирішено увічнити будівництвом нового храму.

Церква являє собою невелику споруду округлої форми з куполом і світловим ліхтарем, увінчаним мініатюрної фігурної головою і хрестом. Це архітектурне рішення являє собою дивовижний приклад об’єднання єлизаветинського бароко з давніми ансамблем храму. З усіх боків Церква Смоленської ікони Божої Матері оточена йдуть вздовж її стін сходами.