Церква Санто-Спіріто Церква Санто-Спіріто
Церква Санто-Спіріто
Церква Санто-Спіріто

Церква Санто-Спіріто знаходиться в історичному центрі Флоренції на однойменній площі. Католицький храм є зразком ранньої ренесансної архітектури. Це одна з кращих робіт архітектора епохи Відродження — Філіппо Брунеллески. Церква будувалася в 1439-1487 роках на руїнах стародавнього монастиря XIII століття.

Церква Санто-Спіріто розташована в кварталі Олтрарно, місто Флоренція. Не облицьований фасад будівлі XVII століття до цих пір приголомшує перехожих елегантністю своїх ліній. План церкви представлений формою латинського хреста. По периметру будівлі розкидані бічні капели у вигляді ніш. З лівого боку в 1489 році були побудовані восьмикутна ризниця і колонада.

У каплиці храму вирубана двері, щоб забезпечити доступ всередину церкви. До XVIII століття стіни приміщення були без прикрас. Внутрішнє оздоблення виконав італійський майстер Сальві-Андреа, встановивши скляне вікно c зображенням дня Трійці. Інтер’єр прикрашають роботи Ліппі — «Мадонна з немовлям і святими», а також картина Мікеланджело «Розп’яття».