Церква Сан-Карло алле Кватро Фонтані Церква Сан-Карло алле Кватро Фонтані

Церква Сан-Карло алле Кватро Фонтані

Церква Сан-Карло алле Кватро Фонтані в Римі була побудована в 1638-1677 роках за проектом відомого архітектора Франческо Борроміні. Вона стала дуже помітним прикладом барочної архітектури та екстравагантності свого проектувальника. Архітектура церкви відрізняється характерною криволинейностью, складними комбінаціями і мальовничістю її вигляду, тому вона швидко прославилася на всю Європу.

Дворівневий фасад будівлі привертає увагу великою кількістю прикрас. Три ніші зайняли статуї Карло Борромео і засновників Ордену Пресвятої Трійці. Примітні і фігури ангелів, що підтримують великий овальний картуш. Вінчає композицію овальний купол і дзвіниця. Найбільш цікаві скульптурні групи з чотирма фонтанами, розташовані у зрізаних кутів будівлі.

Інтер’єр церкви в білому кольорі став першим прикладом епохи римського бароко. Відсутність багатого декору заповнюється цікавою архітектурною особливістю будівлі, у зв’язку з якою стіни взяли хвилеподібну форму. Особливу увагу приділено висвітленню. Головний вівтар прикрашає «Свята Трійця» Миньяра. По обидві сторони від нього знаходяться дві капели.