Церква Саклы Церква Саклы
Церква Саклы Церква Саклы

Церква Саклы (її назва перекладається як «таємна церква»), дійсно, постала перед сучасними людьми зовсім недавно, в 1957 році, хоча її створення належить до другої половини XI століття.

Церква Саклы – типовий скельний храм, вхід у який коли-то завалив зсув. Мабуть, завдяки цьому тут збереглися старовинні фрески у всій своїй первозданній красі. Прямокутний зал церкви поділений арками та колонами на три апсиди. Плоский звід багато розписаний, причому фарби наносилися безпосередньо на скельний стелю. Особливість малюнків полягає в тому, що створювалися вони не традиційними кистями, а шматочками тканин. До такого висновку дійшли вчені, проаналізувавши клаптики, знайдені в церкві.

На церковних фресках зображено безліч знайомих біблійних сюжетів: Різдво Христове, Розп’яття, підготовка до Хрещення Іоанна та інші.

Треба відзначити самовіддану роботу реставраторів по розчищенню картин: після повторного набуття знадобилося майже 14 років для звільнення стін від посліду диких голубів, що вподобали печеру в якості житла.