Театр Тушинського Театр Тушинського
Театр Тушинського Театр Тушинського

Театр Тушинського без сумніву є одним з найкрасивіших будівель і головних архітектурних пам’яток Амстердама.

Будівля побудована в 1921 році на замовлення польського єврея, підприємця Абрахама Іцека Тушинського, згодом загинув в Освенцімі. В якості головного проектувальника виступив Хейман Луї де Йонг, який зумів гармонійно поєднати різні архітектурні стилі – амстердамської школи і югендстиль, арт-нуво та арт-деко. Вартість споруди склала 4 мільйони гульденів – сума на ті часи астрономічна!

Будівля театру було передових для того часу не лише по архітектурному вигляду, але і технічному оснащенню. Особливої уваги заслуговує внутрішнє оздоблення – для оформлення використано мармур, дивовижні вітражні вікна, килими ручної роботи, настінні розписи та численні твори мистецтва.

У роки німецької окупації (1940-1945) театр носив назву «Тіволі». Після Другої світової війни тут виступали Марлен Дітріх, Едіт Піаф, Джуді Гарленд і багато хто інші зірки тих років.

У 1998-2002 роки була проведена капітальна реставрація театру з відновленням його оригінального стилю. При цьому він був розширений, було прибудовано крило з 3 новими залами і більш сучасним фасадом. В даний час театр Тушинського працює в основному як кінотеатр з головним залом на 1290 місць.