Свято-Успенський Єлецький монастир Свято-Успенський Єлецький монастир
Свято-Успенський Єлецький монастир
Свято-Успенський Єлецький монастир

Свято-Успенський Єлецький монастир є одним із найдавніших храмів України. Він був заснований в середині XI століття київським князем Святославом Ярославичем. Згідно з легендою, на місці будівництва монастиря росла розкішна ялинка, на якій в 1060 році чудесним чином була знайдена ікона Пресвятої Богородиці, звідси і назва обителі.

Основна частина споруд святині зведена у XVIII столітті, нині монастир являє собою цілісний архітектурний ансамбль, що включає в себе будівлі, побудовані в різні історичні епохи. У 1994 році була проведена широка реконструкція монастирного комплексу, що включає Успенський собор, печерні приміщення, дзвіницю, келії, будинок ігумена і дерев’яний будинок Феодосія Чернігівського.

Основна частина наземних споруд виконана в розкішному стилі українського бароко. Величні фасади увінчані безліччю куполів, багато прикрашені барвистою мозаїкою, ліпними деталями та рельєфними зображеннями.

Нині Свято-Успенський Єлецький монастир — діючий жіночий монастир, який є значущим історико-архітектурним пам’ятником Чернігова.