Свято-Тихонівський Преображенський жіночий монастир Свято-Тихонівський Преображенський жіночий монастир
Свято-Тихонівський Преображенський жіночий монастир Свято-Тихонівський Преображенський жіночий монастир

Одним з найшанованіших місць в Задонську є побудована на руїнах старого чоловічого монастиря жіноча обитель. Багато паломників приїжджає сюди, щоб, помолившись, зануритися у холодні води святого джерела і отримати зцілення від душевних і тілесних недуг.

Чоловічий монастир на місці нинішньої Свято-Тихонівською жіночої обителі існував з 1865 року. Святитель Тихон любив відвідувати це безлюдне місце в лісовій глушині для усамітнення і молитви. На березі річки Проходни святитель облаштував джерело, який є тепер цілющим. Після революції 1917 року монастир спіткала доля більшості руських монастирів. Практично повністю зруйнований, спаплюжений, він був повернутий церкві в 1991 році. З тих пір багато чого тут змінилося. На території монастиря величаво стоїть відроджений Троїцький собор – головний храм обителі. Верхній освячено приділ на честь Живоначальної Трійці, нижній – в честьУспения Пресвятої Богородиці. Поруч з ним височіє струнка надбрамна дзвіниця з Преображенською церквою.
В пам’ять про перебування у скиті святителя Тихона в одній з веж монастиря влаштували особливу келію. В ній знаходиться ікона Тихона Задонського з його життям.

Недалеко від монастиря знаходиться купальня над джерелом святителя Тихона. Вода тут завжди +4 градуси. Треба мати велику мужність, щоб зануритися. Але взимку і влітку, в сніг і в дощ біля джерела збирається народ зі всього світу. Кажуть, після купання в ньому з’являється стійкість духу і впевненість у свої силах.