Свято-Симеоновский Кафедральний Собор Свято-Симеоновский Кафедральний Собор
Свято-Симеоновский Кафедральний Собор Свято-Симеоновский Кафедральний Собор

Свято-Симеоновский Кафедральний Собор знаходиться в місті Челябінськ, Росія. Він розташований в одному з центральних районів міста,по вулиці Киштимській. У 1883 році на упраздненном цвинтарі була побудована і освячена церква з престолом в ім’я Святого Праведного Симеона Верхотурського Чудотворця.

У XX столітті Симеоновский храм кілька разів перебудовувався і в результаті чого, єдина діюча в місті, невелика церква перетворилася в трьохпрестольний кафедральний собор. Симеоновский храм будувався як цвинтарний, для відспівування покійних, служіння панахид і заупокійних літургій. Невелика білокам’яна споруда з напівкруглою апсидою була увінчана великою головою, над притвором височів ярус дзвону шатрової дзвіниці. Статус кафедрального, храм отримав у 1989 році, коли була відтворена самостійна Челябінська єпархія, і з’явився правлячий архієрей.

Основні святині храму, це частинка Животворящого Хреста Господнього в храмовому Розп’яття, ікони небесного покровителя церкви Симеона Верхотурського з частинками його мощей, старовинні образи Божої Матері Почаївської та «Скоропослушниці» афонського листа.