Сванські вежі

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!
Архітектура, пам’ятники
>
Сванські вежі знаходяться в місті Сванетії.Звідси і пішла їх назва – сванські вежі. Споруди були зведені в VIII–XIII століттях.

Будувалися Сванські вежі для оборонних цілей.Інша функція сванські вежі – оповестительная. Їх використовували в якості сторожових постів. При наближенні небезпеки, на головній вежі запалювали вогонь. Як тільки це полум’я помічали на сусідній вежі, на ній також зажигалось полум’я. Цей процес повторювався на інших постах і, за кілька хвилин всі ущелині було готове до військових дій.

Підстава вежі кам’яна кладка висотою близько 2-х метрів, яка робить будова дуже стійким навіть до землетрусів. Зазвичай така башта складалася з 4-5 поверхів з дерев’яними сходами.Кожен поверх башти має одне вікно, яке зазвичай на південь. Воно вузьке, без всяких скосів, і стріляти з нього з чого б то ні було важко. Верхній поверх башти має деякі отвори, але вони теж не функціональні – з них можна стріляти і складно кидати будь-які предмети. Іноді верхні вікна в баштах наглухо закладені. Це часте явище. Іноді вони навіть заштукатурені.

Найбільше Сванські вежі збереглося в Местіа і Ушгулі – до декількох десятків. Найновітнішою з веж не менше двохсот років. Зараз вежі не використовуються, дерев’яні міжповерхові перегородки давно обрушилися, і залізти наверх не можна.

Сьогодні сванські вежі не використовуються в господарських цілях, як це ще може бути в інших регіонах країни. У планах деяких власників обладнати дані приміщення для проживання туристів.
Сванські вежі Грузії внесені в список пам’ятників світової спадщини ЮНЕСКО.

Кожен поверх башти має одне вікно, яке зазвичай на південь. Воно вузьке, без всяких скосів, і стріляти з нього з чого б то ні було важко. Верхній поверх башти має деякі отвори, але вони теж не функціональні – з них можна стріляти і складно кидати будь-які предмети. Іноді верхні вікна в баштах наглухо закладені. Це часте явище. Іноді вони навіть заштукатурені.

У веж немає бойових бійниць – таких, які можна бачити у будь хевсурської вежі. Тільки одна вежа на всю Сванетію має такі бійниці – це вежа Чажашского замку.