Соборна церква

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!
Архітектура, пам’ятники
>
Соборна церква Сан-Джіміньяно більше відома як церква Колледжиата. Вона знаходиться на Соборній площі і є однією з найвизначніших пам’яток старовинного мальовничого містечка. По суті Колледжиата – це колишня соборна церква. У Сан-Гіміньяно більше немає єпископа, відповідно не може бути і собору.

То будівлю, яке дійшло до наших днів, була побудована в XI столітті, в XIII столітті її реконструювали і додали до фасаду широкі парадні сходи. Остання суттєва перебудова церкви відноситься до другої половини XV століття. Тоді приміщення було істотно розширено і придбало додаткові капели (за проектом Джуліано да Майа).

Фасад церкви виконаний у строгому романському стилі з двома порталами і трьома вікнами. Перлина Колледжиаты, так і всього регіону, колекція найцінніших фресок, розділених на розповідні цикли. Вони прикрашають всю внутрішню поверхню стін церкви.

У колекції – «Страшний суд» Маддео ді Бартоло (1393), «Мучеництво святого Себастьяна» Беноццо Гоццоло (1465), цикл на сюжети Старого завіту Бартоло ді Фреді (1367), цикл фресок зі сценами з Нового завіту роботи братів Піппо і Федеріко Меммі (початок 14 століття) і т. д. Є і скульптурні зображення відомих середньовічних художників.
З-за великої кількості цінних художніх творів вхід в неї платний, приблизно 3,5 євро.