Собор Успіння Пресвятої Богородиці в Будапешті Собор Успіння Пресвятої Богородиці в Будапешті
Собор Успіння Пресвятої Богородиці в Будапешті Собор Успіння Пресвятої Богородиці в Будапешті

Місто Будапешт багатий насиченою історією, безліччю цікавих і цінних місць, традиціями та природними чудесами. Якщо дивитися на нього з боку Дунаю, то можна побачити в декількох сотнях метрів від мосту Эржбет площа Петефі, на якій велично красується православний храм – найбільший в Будапешті. Це собор Успіння Пресвятої Богородиці. Храм прикрашає вулиці столиці більше двох сотень років, привертаючи до себе погляди туристів і паломників.

Собор Успіння Пресвятої Богородиці починає свою історію з кінця вісімнадцятого століття. У 1791 році громада, що складалася з греків і македонців, які проживали в місті, придбала ділянку землі неподалік від Дунаю і вирішила побудувати храм. Будівництво почалося в тому ж році, продовжуючись ціле десятиліття.

У 1870 роки архітектор Міклош Ибль переробив фасад і вежу собору, таким чином храм придбав свій сучасний вигляд. Спочатку у храмі богослужіння велося грецькою мовою, а в 1950 році, коли собор перейшов в юрисдикцію Російської Православної Церкви, богослужіння почали проводитись на угорській мові.