Собор Різдва Богородиці в Козельці Собор Різдва Богородиці в Козельці
Собор Різдва Богородиці в Козельці Собор Різдва Богородиці в Козельці

Собор Різдва Богородиці в Козельці – величне і надзвичайно красиве храмова споруда, справжня гордість не тільки маленького Козельця, але і всієї Чернігівської області. Історія храму тісно пов’язана з історією родини Розумовських, зокрема з ім’ям Олексія Розумовського, чоловіка цариці Єлизавети Петрівни.

Прекрасний п’ятиглавий храм був побудований у 1752-1763 роках в невеличкому селищі Козелець за проектом архітекторів Ст. Григоровича-Барського та А. Квасова. Дивно гармонійне будівля в стилі бароко радує око чудовою ліпниною на фасадах, прекрасним кольоровим поєднанням вибілених стін і приглушеною зеленню дахів, витонченими пропорціями чотириярусної дзвіниці.

Головне багатство храму – величезний іконостас, створений італійськими майстрами різьблення по дереву для одного з соборів Петербурга. На жаль (або на щастя), він виявився занадто великий, і завдяки Олексію Розумовському йому знайшли місце в Козельці. Всього в іконостасі було розміщено 80 ікон, сьогодні збереглося лише 50, однак це не заважає належно оцінити всю красу і масштабність творіння.