Що таке страйкбол

5-28-2021

Пістолет в страйкбол у Луцьку використовується, можливо, рідше, ніж автомати або гвинтівки, наприклад, але у нього абсолютно точно є свої шанувальники. До того ж ефективно задіяти пістолет і вразити ним ворога – це одна з граней майстерності гри, яка високо цінується командою.

Відповідаючи на питання, що таке страйкбольний пістолет, скажімо, що це високоякісна пневматична (стріляє кульками) репліка моделей справжніх пістолетів – макарова, colt 1911, тт, beretta m9 та інших. Бойовим така зброя не вважається, дозвіл на нього не потрібно.

Залежно від механізму, що лежить в основі роботи приладу, виділяють спрингові пістолети, газові та електричні.

Спрингові моделі найпростіші, надійні, але повільні за швидкістю стрільби і не завжди найзручніші, оскільки вимагають сильних рук. А все тому, що працюють такі вироби на пружині, взвод якої проводиться вручну гравцем. На кожен постріл витрачається по кілька секунд. З іншого боку, ці моделі максимально наближені до оригіналу – вони такі ж важкі, вимагають характерного пересмикування затвора, відрізняються високою зовнішньою схожістю.

Електричні зразки працюють на двигуні від акумулятора. Все, що потрібно – це лише подбає про те, щоб елементи живлення були заряджені (на ринку ви знайдете безліч зарядних пристроїв). Перевагою моделей є і значна скорострільність, і надійність. До мінусів-немає характерного звуку стрільби, так радує слух страйкболіста, немає ефекту віддачі, а іноді навіть і імітації ходу затвора…. Це робить моделі не такими антуражними, а тому, від частини, менш цікавими для використання.

Нарешті, газові страйкбольні пістолети затребувані найбільше. Харчуванням їм служить вуглекислий газ або суміш пропану з бутаном (green–газ). При використанні co2 зарядка являє собою газовий балончик, який поміщається в магазин. А у випадку з грін-газом в магазині є порожнина для закачування газу через спеціальний клапан. Використання пістолетів на грін-газі більш економічно, але зате моделі на co2 більш надійні в силу простоти пристрою. Перевагами газової пневматики є пристойна потужність і наявність віддачі, що робить стрілянину більш реальною. З іншого боку, такі прилади не люблять холодів, коштують досить дорого і вимагають додаткових витрат на дозаправку.