Що таке активний відпочинок

6-7-2021

Часто батьки багато часу проводять на роботі, діти знаходяться в школі, а вечорами все «пропадають» в гаджетах. Говорити в цьому випадку про близькість інтересів немає сенсу. Але як же виправити ситуацію? ніщо так не зближує, як активний відпочинок з сім’єю. Завдяки цікаво проведеному часу разом підвищується настрій, налагоджуються відносини, зміцнюється зв’язок поколінь. Хочемо порекомендувати почитати про активний відпочинок Львів , тут найкращі варіанти відпочинку .

Активний сімейний відпочинок: в чому користь

Сьогодні багато дозвілля проводять вдома біля комп’ютера, витрачаючи дорогоцінний час на спілкування в соцмережах, забуваючи про реальність. Кількість дітей на вулицях суттєво зменшилася. Пропав інтерес до прогулянок і живих ігор. Для дітей набагато важливіше комп’ютерні новинки. Це провокує зниження рухової активності, що тягне за собою проблеми з поставою, зором. Виникає ризик розвитку ряду хвороб, які останнім часом «помолодшали».

Свідомі батьки розуміють небезпеку ситуації, тому намагаються запобігти її. Активний сімейний відпочинок-ефективний і дієвий інструмент, який дозволяє домогтися наступних результатів:

 • оздоровити всіх членів сім’ї, зміцнити імунітет;
 • розвинути комунікативні навички дитини;
 • зробити його більш спортивним і впевненим у собі;
 • допомогти малюкові краще пізнати навколишній світ, розширити кругозір, підготувати до реалій життя;
 • забути про навалилися проблеми і відсторонитися від щоденної суєти;
 • підвищити стресостійкість.

Активний відпочинок спрямований на те, щоб подарувати безліч позитивних емоцій і щасливих спогадів про життя сім’ї. Саме під час спільних розважальних занять налагоджується психологічний зв’язок з дитиною. Батьки мають можливість розкрити його таланти, про які раніше могли і не підозрювати. Спільне проведення часу зближує, наповнює життя яскравими фарбами.

Що врахувати при виборі виду відпочинку

Яким буде літній відпочинок з сім’єю? це залежить від інтересів батьків, дитини, а також від місця, де планується провести дозвілля. Можна виїхати за місто або пошукати цікаві пропозиції в його межах. Не варто тільки змушувати свою дитину робити те, що йому не подобається. Краще запропонувати йому кілька варіантів. Не потрібно наполягати! краще запропонуйте вибір. Діти такий крок обов’язково оцінять.

Якщо ви впевнені, що розвага сподобається іншим членам сім’ї, можна навести аргумент, що це разове заняття. Буває, що діти залучаються вже в процесі, потім не хочуть їхати. Часто не всі члени сім’ї мають уявлення про те, що таке активний відпочинок, тому і не прагнуть до цього способу спільного проведення часу.

Головне, відповідально поставитися до організації сімейного дозвілля, продумати його до дрібниць, щоб всі залишилися задоволені. Наприклад, якщо мають бути заняття з інструктором, потрібно попередньо уточнити деталі, що стосуються одягу, взуття та засобів захисту. Важливо правильно донести дитині інформацію про те, що його чекає. Потрібно також грамотно підійти до вибору організатора турів активного відпочинку, який сформує для вас індивідуальну програму ідеального дозвілля. Не має значення, чим ви будете займатися: відвідувати екскурсії або здійснювати сходження на невеликі гори. Розваги повинні принести членам сім’ї саме ті емоції, на які спочатку все розраховували.

Цікаві ідеї

1. У наш час видів активного відпочинку, в тому числі і сімейного, стає все більше. Придумують і реалізовують безліч нестандартних ідей в ігровій і спортивній області. Ось кілька варіантів, які можуть допомогти організувати найкращий відпочинок з сім’єю:

  • сімейний сплав на байдарках – це найчистіше повітря, тепле сонце, вода, неспішно змінюються пейзажі. Таке заняття підходить як для новачків, так і для профі. Воно дарує можливість чудово провести час і отримати незабутні враження.
  • пейнтбол. Гра вгамує спрагу гострих відчуттів і адреналіну. Гарантовано змусить вас забути про всі справи і турботи, допоможе зануритися в зовсім інший, реалістичний світ захоплюючих битв. Навіть якщо не всі люблять «войнушки», не варто поспішати відмовлятися від гри. Повірте-розвага приємно здивує.

6 виїзний лазертаг-цікава і абсолютно безпечна колективна гра, яка підкорить дорослих і дітей, що мають різні погляди на відпочинок. Це хороша альтернатива для людей, які боятися отримати синці, граючи в пейнтбол, адже тут «поразка» наноситься променем по мішенях, закріпленим на інших учасниках. Захоплюючі “войнушки” викличуть бурю захоплення в учасників гри, надовго залишать яскраві спогади.

 • тур на танку. Всі члени сім’ї зможуть відчути міць багатотонної бойової машини, відчують себе справжніми танкістами. Ексклюзивний мілітарі-тур подарує вам і вашим рідним заряд адреналіну і яскраві емоції. Це також можливість зробити холостий постріл з танка, ознайомитися з військово-польовою кухнею, зняти унікальні фото і відео.
 • мотузковий парк-відмінна ідея, як різноманітно і незабутньо провести вихідні. Проходження мотузкових трас допоможе відвідувачам проявити всю свою кмітливість, винахідливість, гнучкість, відчуття рівноваги і фізичну підготовку.

1. Можна також комфортно, корисно і з вітерцем покататися по коломні. Під час такої поїздки вийде побачити красиві, загадкові, цікаві місця. Там є історичні та архітектурні пам’ятки, церкви і собори, культурні об’єкти.

Старі і перевірені види активного відпочинку теж не втратили своєї актуальності, не загубилися на тлі нових ідей. Крім велотуризму, популярністю користується верхова їзда. Є також всілякі види активності на воді і на природі. Ідей маса, головне – ваше бажання не засиджуватися вдома.