Садиба Пашковых Садиба Пашковых
Садиба Пашковых Садиба Пашковых

Садиба Пашковых знаходиться в селі Ветошкино, розташованому в Нижньогородській області. Земля, на якій згодом була побудована садиба, була куплена сім’єю впливових поміщиків Пашковых в кінці XVIII століття. Це була лише одна з резиденцій Пашковых, що володіли також нерухомістю у столиці та інших регіонах Росії.

У 1868 році було побудовано будівлю головного будинку садиби, виконане з використанням передових на той час технологій. Так, в особняку були присутні електрика і системи опалення та водопостачання. Пашковы використовували замок в Ветошкино в якості своєї літньої резиденції.
Перед революцією власники замку назавжди виїхали за кордон, а маєток кілька років залишався занедбаним. У 1920 році тут розмістився сільськогосподарський технікум, однак про підтримку садиби у первісному стані не могло бути й мови. За роки простою садиба була розграбована, а приміщення палацу були переобладнані без урахування їх художньої цінності.

У 1992 році технікум в’їхав у нову будівлю, а садиба знову залишилася закинута. У головному будинку сталося кілька пожеж, які знищили багато цінних інтер’єрів. В даний час садиба знаходиться в приватній власності. Сюди можна приїхати і послухати цікаву екскурсію про історію маєтку і сім’ї Пашковых. Нові власники поступово відновлюють садибу, однак головний будинок все ще знаходиться в неналежному стані.