Ріцинський реліктовий національний парк Ріцинський реліктовий національний парк
Ріцинський реліктовий національний парк Ріцинський реліктовий національний парк

Ріцинський реліктовий національний парк розкинувся в гірській частині Абхазії – він займає велику територію на південному схилі Головного Кавказького хребта між річками Гега і Пшица. Відлік історії парку почався у 1996 році, коли він був виділений у самостійну одиницю у складі Рицинского заповідника, загальна площа якого становить 39 тисяч гектар. Завдяки тому, що висоти, на яких розташований реліктовий парк, коливаються від 100 до 3256 метрів над рівнем моря, тут створені зручні для зростання рідкісних видів рослин умови.

Предметом особливої гордості реліктового парку є мальовниче озеро Велика Ріца, максимальна глибина якого досягає 116 метрів. Крім нього на території заповідника знаходяться і інші озера, не поступаються за красою. На висоті 530 метрів над рівнем моря в річку Гегу впадає потужний карстовий джерело, яке б’є з вертикальний вапнякової стіни з висоти 55 метрів. Це місце вважається одним з найкрасивіших в заповіднику.

Флора і фауна Рицинского реліктового парку вражає своїм розмаїттям. Тут можна побачити різні типи лісів, а також субальпийское криволісся, субальпійські та альпійські луки килими. Крім того, тут мешкають типові для Кавказу види тварин, а в гірських озерах водиться водиться форель.