Римські Руїни Конимбрига

Конимбриг — кельтське поселення, засноване в залізному столітті. В кінці I століття до н.е. поселення зайняли римляни, які проживали тут до V століття н. е. Місто ніколи не був військовою залогою.

Головна визначна пам’ятка Конимбрига — залишки будівель римського часу, що збереглися до наших днів. Конимбриг зберігся краще, ніж інші римські міста на території Португалії. В ході археологічних досліджень, які ведуться тут, була виявлена римська мозаїка, що збереглася в дуже хорошому стані. Велике враження справляють яскраві відтінки фрагментів мозаїки: яскраво-червоні, гірчичні, сірі, жовті, кольору охри. Мозаїчні картини зображують тварин Північної Африки, а також дуже тонко виконані сцени полювання. Присутні та міфологічні теми.

Матеріали, отримані під час розкопок, підтверджують високу майстерність римських архітекторів: у водах ставків відображаються колони, а у внутрішніх двориках збереглися руїни фонтанів. Можна також оглянути фрагменти храмів, форуму, аристократичних будинків, а також водопроводи і каналізаційні труби. Вражаюче, але вже в той час у місті функціонували обігрівальні та парові системи для громадських і приватних лазень.