Річка Меконг Річка Меконг
Річка Меконг
Річка Меконг

Річка Меконг є головною річкою Лаосу і утворює державний кордон з сусідніми країнами Таїланд і М’янма. Це сама велика річка в Індокитаї простягається на 4 500 кілометрів, протікаючи по території кількох країн і утворюючи басейн загальною площею більше 800 тисяч квадратних кілометрів. Біля берегів Меконгу розташовані такі міста Лаосу, як В’єнтьян, Пакс, Саваннакхет, luang prabang.

По лівому березі Меконгу, в середній течії, проходить берегова лінія Лаосу. У провінції Тямпатсак розташований мальовничий водоспад Кхон. З кінця XIX століття територія Лаосу перебувала під управлінням Франції. Великий внесок у вивчення річки внесли французькі дослідники Ернест Дудар де Лагре і Франсуа Гарньє.

В даний час у заплавах річки вирощують рис, чому сприяють багаті річковим мулом прибережні грунти. Річка Меконг має великі перспективи для розвитку гідроенергетики. З-за нестабільного рівня річки наскрізне судноплавство відсутня, однак деякі ділянки активно використовуються. Великий вміст риби сприяє розвитку рибальства.