Річка Чарыш Річка Чарыш
Річка Чарыш Річка Чарыш

Річка Чарыш є однією з найбільших річок Гірського Алтаю. Протяжність річки складає 547 кілометрів, а її витік знаходиться в Усть-Канському районі Гірського Алтаю, на північних схилах Коргонского хребта з висотами більше 2000 метрів.

На затишних мальовничих берегах можна знайти зручні місця для літніх стоянок і наметових таборів. Береги то затискають річки в лещата, то розходяться і дають воді річок заспокоїться, а землі розкинутися долинами, заповненими квітами і травами. По схилах Коргонского хребта ростуть ялина і ялиця, вище починається зона високогірних лугів з невисоким, але яскравим різнотрав’ям. Також на берегах річки можна побачити багато різних чагарників, в тому числі ягідних: чорна і червона смородина, малина, жимолость, горобина, калина.

Чарыш і його притоки відомий серед любителів сплавів. Зв’язка річок Кумир — Чарыш — Коргон — Чарыш є маршрутом 5 категорії складності. Це єдина водна “п’ятірка” в Алтайському краї
Любителі археології та історії найдавніших часів можуть відвідати печери в околицях селища Усть-Кан і на берегах Чариш в середньому плині, де знайдені сліди стародавніх людей.